Elektrik Programı

ELEKTRİK VE ENERJİ BÖLÜMÜ ELEKTRİK PROGRAMI

PROGRAMIN AMACI

Amasya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik Programı ile elektrik enerjisi başta olmak üzere imalat sektörün ihtiyaçlarına yanıt veren, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gereken mesleki yetkinlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

NEDEN ELEKTRİK PROGRAMI?

Türkiye' de 2010 ile 2030 yılları arasında elektrik enerjisi sektörüne yaklaşık 200 milyar dolar yatırım yapılacaktır (EPDK). Ülkemizde artan elektrik enerjisi yatırımları başta üretim santralleri, iletim ve dağıtım hatları olarak her geçen gün artmaktadır. Ayrıca ülkemiz sanayi üretimi hızla artmakta ve beraberinde bakım, onarım, verimlilik ve otomasyon başta olmak üzere çok sayıda nitelikli elemana ihtiyaç duyulmaktadır.

MEZUN OLAN ÖĞRENCİLERİN İSTİHDAM OLANAKLARI

Enerji, makine imalatı, otomotiv, gıda, kimya, beyaz eşya, inşaat, ulaşım, tekstil, maden, turizm, telekomünikasyon, savunma ve kamu sektörleri başta olmak üzere, pek çok sektöre yönelik işletmelerdeki nitelikli eleman açığı piyasanın bu programdan mezun öğrencilerine istihdam imkânı sağlayacaktır. Mezunlar, aldıkları eğitim sayesinde kamu ve özel sektöre ait işletmelerin birçok departmanında ara eleman ve yönetici olarak çalışabileceklerdir.

ENDÜSTRİYEL STAJ

Elektrik programı öğrencileri her yılın sonunda 20 iş günü endüstriye dayalı eğitim (staj) yaparak endüstriyel iş deneyimi kazanmaktadırlar.

ENDÜSTRİYEL TEKNİK GEZİLER

Öğrencilerimiz ile eğitim faaliyetleri sırasında bölgedeki endüstriyel tesislere düzenli olarak çeşitli geziler yapılarak mesleki bilgileri arttırılmaktadır.

NEDEN AMASYA TBMYO ELEKTRİK PROGRAMI?

Genç, dinamik, yenilikçi eğitim kadrosu ve güncel teknolojiler ile donatılmış zengin laboratuvarlarda uygulama imkanları olan programımız sizi mesleğinizde bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.