TARİHÇE

Amasya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü bünyesinde, Bilgisayar Programcılığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği ve İnternet ve Ağ Teknolojileri olmak üzere üç program bulunmaktadır.

Bölümümüz Amasya Üniversitesi Yeşilırmak Kampüsünde yer alan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Eğitim kadromuz 4 öğretim üyesi ve 2 öğretim görevlisi olmak üzere 6 öğretim elemanından oluşmaktadır. Bölümdeki teorik dersler bölümün kullanımı için tahsis edilmiş olan 40'ar kişilik 3 ayrı sınıfta, uygulamalı dersler ise bölüm bünyesinde her birinde 40'ar bilgisayar olan iki bilgisayar laboratuvarında yürütülmektedir. Bilgisayar Programcılığı ve Sağlık Bilgi Sistemleri programları örgün, Internet ve Ağ Teknolojileri programı ise tamamen uzaktan eğitim aracılığıyla yürütülmektedir. Eğitim-Öğretim süreci Amasya Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği’ne bağlı olarak sürdürülmektedir.

MİSYON

Temel alan yeterliliklerine sahip, alan ile ilgili güncel teknolojik bilgi, beceri ve yetkinliğe sahip, yaratıcı, eleştirel ve analitik düşünen, etik değerleri önemseyen, doğa ve çevre bilinci gelişmiş, özgüveni ile üstleneceği mesleki sorumlulukları başarıyla yerine getirebilecek, girişimci ve değerlerine bağlı nitelikli bireyler yetiştirmek, bilimin ışığında öğrencilerimize etkili, verimli ve ilgi çekici öğrenme deneyimi sunmaktır.

VİZYON

Eğitim-öğretim faaliyetlerinde güncel teknolojileri kullanarak, etkin ve yenilikçi çözümler üretebilen, araştırma ve geliştirmeyi önemseyen, sunulan her türlü hizmette ise öğrenci ve sektör memnuniyetini gözeten, sorumluluk bilinci içerisinde kendini sürekli geliştiren öncü ve yenilikçi bir bölüm olmaktır.