TARİHÇE

Amasya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama bölümünde Harita ve Kadastro Programı bulunmaktadır.

Amasya Üniversitesinin Yeşilırmak kampüsünde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun kendi binasında Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Harita ve Kadastro Programı 1980 yılından beri Eğitim-Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölümümüzde 1 öğretim üyesi ve 4 öğretim görevlisi vardır. Eğitim-Öğretim “Amasya Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” gereğince sürdürülmektedir.

MİSYON

Ön lisans seviyesinde verilen eğitim-öğretim sürecinde harita teknikeri eğitimi almayı isteyen öğrenciler için katılımcı, paylaşımcı, araştırmacı, özgür ve çağdaş bir eğitim-öğretim kültürü oluşturmak ve onların ulusal-uluslararası meslektaşları ile eşdeğer niteliklerde bilgi, beceri ile mezun olmalarını sağlamaktır. Alanında edindiği bilgiyle ülkemizin ve çevremizin problemleri için çözüm üretebilen, toplumsal değerlere saygılı, evrensel düzeyde bilgiye ve uygulama becerisine sahip, ahlaki ve mesleki nitelikleri yüksek kültürel ve meslek etik değerlere uygun hareket eden bireyler yetiştirmektir.

VİZYON

Ulusal ve uluslararası ortamlarda; nitelikli mezunları, ülkeye ve topluma kazandırdıkları ile öne çıkan, seçkin bir program olmaktır.