Harita Kulübü Öğrencileri Borabay Gölü Tabiat Parkında

HARİTA KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİ
BORABOY GÖLÜ TABİAT PARKINDA
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü Amasya İl Şube Müdürlüğünce "Biyokaçakçılıkla Mücadele Semineri" düzenlendi. Orta Karadeniz Bölgesinin göz kamaştıran bölgelerinden biri olan eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan Boraboy Tabiat parkında düzenlenen seminere öğrencilerimizin yoğun ilgisi vardı.

Seminere Bölge Müdürü Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER, Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Sayın Vedat KONAR, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sayın Duygu KILIÇ, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Harita Bölümü Öğretim Görevlilerinden Sayın Ahmet Değer TÜTENK, Sayın Serhat ŞENSES ve Sayın Fatih YOLCU, Biyoloji Kulübü ve Harita Kulübü öğrencileri,Boraboy Köyü Muhtarı ile Bölge Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü personeli katılmıştır.

Seminerin öğleden önceki bölümünde, Bölge Müdürü Sayın Mehmet Sıddık KILINÇER'in açılış konuşmalarından sonra, Bölge Müdürlüğünce hazırlanan Biyokaçakçılıkla Mücadele konulu video sunum ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce hazırlanan Biyokaçakçılıkla mücadele konulu Animasyon çizgi film Video sunumları yapılmıştır.

Öğleden sonraki bölümünde Boraboy Tabiat Parkı içerisinde öğrenci grupları ile birlikte doğa yürüyüşü (trekking) yapılarak biyolojik çeşitliliğin önemi, biyolojik çeşitliliği tehdit eden faktörler ve biyokaçakçılık konusunda bilinç düzeyinin artırılması için bilgiler verilmiştir.