Yüksekokulumuz Moda Tasarımı Programı ikinci sınıf öğrencileri proje dersi kapsamında yaptıkları oyuncakları ilimiz sınırları içerisinde bulunan iki ana sınıfı ile bir anaokuluna bağışladılar.

oyuncak4

Moda Tasarımı Programı öğrencileri bir yıllık emeklerini geçtiğimiz günlerde hazırladıkları bir sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunmuşlardı. Sergi sonrası ise oyuncaklar İlyasköy Şehit Hakan Gül İlköğretim Okulu ana sınıfı, Uygur İlköğretim Okulu ana sınıfı ve son olarak da Amasya Dr. Hikmet Develi Anaokulu öğrencilerine bağışlandı. Öğrencilere gezide Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Erkan Türkmen Dönmez ile Öğretim Görevlisi Tuğba Caner Sönmez eşlik etti.

İlk Durak İlyasköy

İlk önce İlyasköy İlköğretim Okulu ana sınıfını ziyaret eden öğrencilerimiz burada ana sınıfının minik öğrencileriyle neşeli dakikalar geçirdiler. Oyuncakları sevinçle kabul eden miniklerin mutluluğu görmeye değerdi.

oyuncak1

Okul Müdürü Mustafa Elmacı; üniversitemiz ve yüksekokulumuz yönetimine ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederek bu tür projelerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

oyuncak2

Ana Sınıfı Öğretmeni Güllü Öztürk ise; minik öğrencilerinin heyecanla üniversiteli ablaları ve ağabeylerini beklediklerini kaydetti. Öztürk;  mimiklerin rol model almaları bağlamında üniversiteli gençlerle buluşmasının önemine dikkat çekti.

oyuncak3

oyuncak5

  

İkinci Durak Uygur Köyü

Gençlerimizin ikinci durağı ise Uygur İlköğretim Okulu ana sınıfı oldu. Burada da miniklerle bir araya gelen gençlerimiz ana sınıfının minik öğrencileriyle oyunlar oynayıp hoş vakit geçirdiler.

oyuncak10

Ana Sınıfı Öğretmeni Anıl Üneş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tarz etkinliklerin çocukların sosyo-kültürel ve bilişsel gelişimini çok olumlu etkilediğini ifade etti.

oyuncak8

oyuncak9

 

Miniklerin Gözündeki Sevinç Her Şeye Değer

Gençlerimiz son olarak ise üniversitemiz Milli Hâkimiyet Yerleşkesi içerisinde yer alan ve ismini 2015 yılında vefat eden değerli hocamız Dr. Hikmet Develi’den alan Amasya Dr. Hikmet Develi Anaokulunu ziyaret ettiler. Gençler burada da çocuklarla birlikte etkinlik yapıp, oyunlar oynadılar.

oyuncak13

Etkinliğe katılan öğrencilerimizden İbrahim Halil Çiftçi duygularını şu kelimelerle ifade etti: ‘’iki yıllık yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından mezun olacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Okulumuzun son günlerinde böyle bir projede yer almak arkadaşlarım gibi beni de inanılmaz mutlu etti. Çünkü akademik bilgi ve emeklerimiz sonucu ortaya çıkan ürünleri miniklerle buluşturmak ve onların gözündeki sevince tanık olmanın her şeye değer olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bizi destekleyen yüksekokulumuz idarecilerine ve hocalarımıza teşekkür ederiz.’’

oyuncak11 

Gezi boyunca gençlere eşlik eden Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Erkan Türkmen Dönmez; üniversite eğitiminin sadece derslerden ibaret olmadığını; bu tarz proje, etkinlik, gezi gibi aktivitelerle gençlerin görgü ve sosyo-kültürel gelişimlerinin de desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

oyuncak12

Bir yıl boyunca öğrencileriyle birlikte birbirinden güzel oyuncakların ortaya çıkmasına vesile olan Öğretim Görevlisi Tuğba Caner Sönmez; gençlerle miniklerin buluşmasının hem çocuklar hem de gençler açısından çok olumlu geri dönütleri olacağını söyleyerek projede emeği geçen herekse teşekkür etti.

oyuncak6

 

Gençlerimize köy okulları ziyaretinde bol bol Amasya kirazı ikram edildi.

oyuncak7

 

İlgili Haber:

Bir Yılık Emek Görücüye çıktı