Yüksekokulumuz öğrencilerine yönelik olarak KOSGEB’in Genç Girişimcilere ve İstihdama Yönelik Destekleri başlıklı konferans gerçekleştirildi. KOSGEB Amasya İl Müdürü Bayram Ali Kukuş’un konuşmacı olarak yer aldığı konferans Yeşilırmak Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Konferansı Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Berkant Konakoğlu, Yüksekokul Sekreterimiz Ruhi Kılıç da izledi.

kosgeb1

KOSGEB’in çeşitli şartları karşılayan girişimcilerin yeterli finansmana ulaşması noktasında bir köprü görevi gördüğünü söyleyen KOSGEB Başkanı, gençlerden KOSGEB fırsatlarını iyi değerlendirmelerini istedi.

KOSGEB’de eğitimlerin önemli olduğunun altını çizen Kukuş; gençlerden öncelikle KOSGEB online eğitimleri tamamlamalarını aksi halde desteklerden yararlanamayacaklarını ifade etti.

Kukuş; KOSGEB’in AR-GE, ÜR-GE ve İNOVASYON destek programı olduğunun teknik eğitim veren yüksekokulumuzdan mezun olacak gençlerin bu destek programını mutlaka araştırmalarını istedi. Bu programda ‘’Makine-Teçhizat, Donanım, Hammadde, Yazılım ve Hizmet Alımı Giderleri Desteği; Nitelikli Personel Giderleri Desteği;  Sınai Mülkiyet Hakları Giderleri Desteği; Test-Analiz ve Belgelendirme Giderleri Desteği; Diğer Giderler Desteği (Proje Danışmanlık Desteği, Eğitim Desteği, Proje Tanıtım Desteği, Yurtiçi ve Yurtdışı Kongre/Konferans/Fuar Ziyareti/Teknolojik İşbirliği Ziyareti Desteği, İşletme Kuruluş Giderleri Desteği,’’ gibi destek kalemleri olduğunu söyleyen KOSGEB Başkanı; gençlere ‘proje sizden destek bizden’ dedi.

Gençlerden gelen soruları da cevaplayan KOSGEB Başkanı Kukuş’a program sonunda Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Berkant Konakoğlu tarafından teşekkür sertifikası takdim edildi.

kosgeb