Fatih İlköğretim Okulu 3A sınıf öğrencileri sınıf öğretmenleri Özlem Göç eşliğinde yüksekokulumuzu ziyaret ettiler. Laboratuvarları, atölyeleri ziyaret eden öğrencilere öğretim görevlimiz Sabri Serkan Tan ve Yüksekokulumuz Sekreteri Ruhi Kılıç eşlik ederek alet ve ekipmanların işleyişi hakkında bilgi verdiler. Moda Tasarımı, Otomotiv Teknolojisi, Makine atölyeleri ile Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Teknolojileri laboratuvarlarını ziyaret eden öğrencilere gerekli güvenlik önlemleri alınarak makine ve cihazların işleyişi gösterildi.

gezi9

 

Öğrencilerin geziden çok memnun kaldığını ifade eden Sınıf Öğretmeni Göç; ‘’Öğrencilerimiz henüz ilkokul öğrencisi fakat; gelecek eğitim yaşantılarını şekillendirmek için rol modeller edinmeleri ve üniversite ortamını teneffüs etmeleri çok önem arz ediyor. Aynı zamanda kendilerini keşfedip ilgi ve becerilerini tanıma fırsatı buluyorlar. Bu gezi vesilesiyle teknik eğitim veren üniversite programları hakkında bilgi edindiler. Bizlere bu fırsatı veren üniversitemiz yönetimine ve yüksekokulumuz personeline çok teşekkür ederiz.’’ dedi.

gezi2

Öğrencilere kodlama, programlama gibi konularda mini bir ders veren Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğretim elemanlarımızdan Sabri Serkan Tan; ilköğretim öğrencileriyle buluşmanın kendilerini her zaman heyecanlandırdığını ve çocukların merakını bir nebze de giderebilmiş olmanın kendilerine büyük mutluluk verdiğini belirtti.

gezi5

Gezi boyunca öğrencilere eşlik eden Yüksekokulumuz Sekreteri Ruhi Kılıç ise kapılarının eğitimin her kademsindeki öğrencilere açık olduğunu ifade ederek üzerlerine düşen görevi her zaman yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

gezi8

Gezi sonunda öğrencilere Amasya çöreği ve meyve suyu ikram edildi.

gezi4

10 

gezi1

gezi3

gezi7

gezi11

gezi13