65 Bin Dev Öğrenci Sevgi Anaokulu 4A Çalışkan Arılar Sınıfı öğretmenleri İmren Öztürk eşliğinde yüksekokulumuzu ziyaret ettiler. Laboratuvarları, atölyeleri, amfileri ziyaret eden miniklere Harita ve Kadastro Programı öğretim üyemiz Doç. Dr. Berkant Konakoğlu dron gösterisi yaptı. Ayrıca minikler harita ölçüm cihazı ile Amasya Kalesinde bulunan Türk Bayrağı’na da baktılar.

gezi3 (1)

Öğrencilere elektrik kullanımının hayatımızdaki yeri hakkında mini bir ders veren Elektrik Programı öğretim elemanlarımızdan Öğr. Gör. Suat Şahin; minik öğrencilerle buluşmanın kendilerini her zaman heyecanlandırdığını ve çocukların merakını bir nebze de giderebilmiş olmanın kendilerine büyük mutluluk verdiğini belirtti.

gezi (1)

Eğitimin ilk basamağı ile son basamaklarından birini oluşturan yükseköğretim öğrencilerin amfide bir araya gelip birlikte ‘Kırmızı Balık’ şarkısını söylemesi ise eğlenceli görüntülerin ortaya çıkmasına vesile oldu.

Öğrencilerin geziden çok memnun kaldığını ifade eden Sınıf Öğretmeni Öztürk; ‘’Öğrencilerim henüz 4-5 yaşlarındaki çocuklardan oluşuyor. Şimdiden onları üniversiteli ablaları ve abileriyle bir araya getirmek gelecekteki eğitim hayatlarını şekillendirmek açısından büyük önem taşıyor. Bizim sınıfta hep anlattığımız şeyleri; örneğin elektriğin hayatımızdaki yerini burada uygulamalı olarak görmeleri çok kıymetli idi. Dron gösterisi onları çok heyecanlandırdı. Amasya Kalesi’nde bulunan bayrağımızı hemen yanı başlarındaymış gibi görmeleri onlara çok ilginç geldi. Bize bu fırsatı veren Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne ve yüksekokulunuz değerli çalışanlarına çok teşekkür ederiz.’ dedi.

Gezi sonunda öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

gezi8

gezi4 (1)

gezi2 (1)

gezi6

gezi7

gezi5