Yüksekokulumuz Tasarım Bölümü Moda Tasarımı Programınca hazırlanan “Geçmişin Mirasından Geleceğin İnşasına Türk Kadını” temalı sergi üniversitemiz Kongre ve Kültür Merkezinde açıldı.

MODA9

Yoğun bir çalışma sürecinin ardından ortay çıkan sergiyi Moda Tasarımı Programı öğretim görevlileri Melike Ciloşoğlu, Ayçin Taşoluk, Tuğba Caner Sönmez ile program öğrencileri Rabia Çalışkan, Rozalin İlhan ve Hanife Uçar hazırladı. Sergi 12-22 Haziran tarihleri arasında yapılan Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirildi.

MODA1

Yoğun katılımın olduğu serginin açılışını Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu yaptı. Sergiye kamu kurum ve kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcileri, üniversitemiz yönetimi ve personelimiz ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

MODA6

Çeşitli temalar üzerine kurulan sergide kadınların güçlü, çalışkan, mücadeleci, anaç ve insan olmaya dair yönleri vurgulanırken ‘Her Kadın Çalışkandır’, ‘Her Kadın Savaşçıdır’ ‘Her Kadın Candır’, ‘Her Kadın Güzeldir’ gibi sloganlar eşliğinde emek ürünü tasarımlar sergilendi.

MODA4

 

 

MODA

 

MODA5

MODA7

 

MODA10

 MODA11 

MODA12